Üstün DÖKMEN

Üstün DÖKMEN

Prof. Dr.
Türkiye’nin alanında en sevilen isimlerinden biri olan; psikolog, TV programcısı, eğitimci ve yazar Üstün Dökmen, 1954 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Erzurum’da tamamlayan Dökmen, Ankara Cumhuriyet Lisesinden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra aynı bölümde uygulamalı psikoloji alanında yüksek lisans yaptı. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik alanında 1986 yılında doktor, 1988’de doçent, 1995’te ise profesör unvanını aldı.
 
Halen Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi olan Dökmen’in bilimsel kitaplarının ve makalelerinin yanı sıra şiir kitapları ve tiyatro eserleri de bulunuyor. Toplam 8 yıl boyunca TRT’de 94 bölüm Küçük Şeyler programını hazırlayan Dökmen, TRT Radyo 3’te opera sanatçısı Murat Akar ile birlikte, gençlere operayı sevdirmeye yönelik ”Biz Kim Opera Kim” adlı programı yaptı.
 
Bugüne kadar Avustralya ve çok sayıda Avrupa ülkesinde gurbetçi vatandaşlarımıza maddi karşılığı olmaksızın konferanslar veren, "Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi"nin kurucusu Prof. Dr. Üstün Dökmen, “Küçük Şeyler” isimli eseri ile Türkiye Yazarlar Birliği’nin 2008 yılı Deneme dalındaki ödülüne layık bulundu.

YÖNDER OKULLARINDA DİSİPLİN; HAKLARIN, ÖZGÜRLÜKLERİN, KURALLARIN VE SORUMLULUKLARIN NET BİR BİÇİMDE TANIMLANDIĞI VE KORUNDUĞU SİSTEMDİR.Prof. Dr. Üstün Dökmen
Süleyman HECEBİL

Süleyman HECEBİL

Uzm. Klinik Psk.
1966 yılında Denizli – Tavas’ta dünyaya geldi. Evli iki çocuk babası olan Hecebil İlk, orta ve lise eğitimini Denizli’de tamamladı.  Hecebil, sırasıyla şu üniversitelerden mezun oldu:
 
-          İ.Ü Edebiyat Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans
-          İTİCU Sosyal Bilimler Enstitüsü Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans
-          İESU Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji Yüksek Lisans
 
Halen doktora çalışmalarını sürdüren ve çalıştığı süre içinde çocuklar, ergenler ve ailelerle çalışma olanağı bulan Süleyman Hecebil, iki dönem TRT'de yayımlanan "Televizyon Dershanesi" programının Rehberlik dersi sorumluluğunu ve sunuculuğunu yaptı. “Okul Yabancılaşması” konusu üzerine yaptığı kapsamlı araştırma çeşitli basın yayın organlarında geniş yer buldu.
 
EMDR Terapi, Art Terapi, Bilişsel ve Davranışçı Terapi, Transaksiyonel Analiz, Aile Terapisi, Cinsel Terapi ve çeşitli testlerin uygulaması gibi konularda eğitimler aldı. Türk Psikologlar Derneği üyesi ve 'Üstün Dökmen Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi', 'Yönder Okulları', 'Küçük Şeyler Anaokulları' ve 'Psikolojii Dünyası' markalarının kurucusu olan Hecebil, psikolojik danışma ve kurumsal eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam ediyor.

Ersin Yılmaz

Ersin Yılmaz

Psk. Dan.
Bursa Doğumlu olan Ersin Yılmaz, ilk ve orta öğrenimini Bursa'da tamamladı. 2002 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdi.
 
2002 yılında psikolojik danışman olarak Milli Eğitim Bakanlığı Kütahya Rehberlik ve Araştırma Merkezine atandı. 2005'de Simav Anadolu Öğretmen Lisesinde çalıştı. 2006 yılında Silivri Selimpaşa Atatürk Anadolu Lisesi’nde rehber öğretmen olarak görev yapmakta  iken devlet memurluğundan istifa ederek İstanbul'da bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi kurdu ve 2008 Temmuz ayına kadar yöneticilik yaptı. 
2008 yılında Prof.Dr. Üstün DÖKMEN ve Uzm. Psk. Süleyman HECEBİL ile birlikte  Özel Bursa Küçük Şeyler Anaokulunu, 2013 yılında da Özel Bursa Yönder Koleji’ni kurarak Bursa'da eğitime farklı bir bakış açısı kazandırdı. 
 
Ersin Yılmaz, St. Binet Zeka Testi, Denver Gelişim Envanteri, CAS (Cognitive Assessment System) gibi birçok test uygulamaları ve  Temel Yetenek Testi 6-8 formatörlüğü yapmaktadır. uygulamaları yapmaktadır.

Ersin Yılmaz Uludağ Üniversitesi Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini ve  ikinci üniversite olarak Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünü tamamlamıştır.